Autorzy/Wydawnictwa
Nowości
Kawa po irlandzku: Akt I (e-book)
Kawa po irlandzku: Akt I (e-book)

25,00 zł

szt.
Wszystko albo nic
Wszystko albo nic

25,00 zł

szt.
Dla Autorów

Autorze, Bucketbook.pl to miejsce dla Ciebie!

Bucketbook zostało stworzone z myślą o autorach niezależnie piszących i publikujących swoje teksty w sieci na różnych blogach, portalach czy stronach internetowych.

Nisza, którą wspieramy i którą sami tworzymy, jest czymś, co rozwija się bardzo powoli przez ostatnie lata, a my chcemy pomóc w przyspieszeniu tego procesu. Pragniemy, by czytelnicy znaleźli łatwiejszy sposób na dotarcie do wielu twórców, a temu zdecydowanie sprzyja skupienie ich w jednym miejscu. Pragniemy również, żeby autorzy mieli możliwość pochwalenia się swoimi tekstami jak największej puli odbiorców.

 • W naszym sklepie jest bezpiecznie! Wspiera w tym certyfikat SSL.
 • Powieści są dostępne zarówno w postaci e-booka, jak i książki!
 • Pomagamy autorom w przejściu procesu wydawniczego, kończącego się na sprzedaży egzemplarzy książki drukowanej.
 • Dajemy możliwość sprzedaży gadżetów, więc jesteśmy otwarci na każdy Twój pomysł!
 • Zapewniamy pełną pomoc i obsługę sprzedaży. Począwszy od pomocy w przygotowaniu produktów do sprzedaży, skończywszy na rozliczeniu i wypłacie dla autora.

OGÓLNE INFORMACJE O PROCESIE WSPÓŁPRACY

W przypadku e-booków:

 1. Napisz do nas maila na adres sklep@bucketbook.pl - w treści podaj tytuły e-booków, które pragniesz sprzedawać w naszym sklepie. Opisz je, powiedź coś o sobie.
 2. Zapoznamy się z twoją twórczością. Jedną z ważniejszych dla nas rzeczy jest zadowolenie czytelnika i mamy nadzieje, wspólnie z naszymi Autorami do tego dążyć. Pamiętaj, że nie tylko pomysł jest ważny, ale też wykonanie. 
 3. Po pozytywnym procesie weryfikacji, otrzymasz od nas umowę licencji niewyłącznej, która sprawia, że wszystkie prawa autorskie zostają w Twoich rękach. Nie odbieramy ich, dzięki czemu wciąż możesz rozporządzać swoimi tekstami, jak tylko chcesz.
 4. Po otrzymaniu plików z e-bookami, opublikujemy je w sklepie i rozpoczniemy sprzedaż.
 5. Twój zarobek to od 15% do nawet 70% ceny publikacji. Cenę swojego e-booka ustalimy wspólnie.
 6. PIT-y do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym otrzymasz pod koniec roku podatkowego.
 7. Wypłata zostanie wysłana na podane przez Ciebie konto.
 8. Formaty, w jakich sprzedajemy e-booki to PDF, MOBI oraz EPUB. Jeśli nie posiadasz ich wszystkich, chętnie pomożemy Ci w ich odpowiednim przygotowaniu.
 9. W każdym momencie możesz zrezygnować ze sprzedaży.

W przypadku książek:

 1. Napisz do nas maila na adres sklep@bucketbook.pl - w treści podaj tytuły książek, które pragniesz sprzedawać w naszym sklepie.
 2. Zapoznamy się z twoją twórczością. Jedną z ważniejszych dla nas rzeczy jest zadowolenie czytelnika i mamy nadzieje, wspólnie z naszymi Autorami do tego dążyć. Pamiętaj, że nie tylko pomysł jest ważny, ale też wykonanie. 
 3. Po pozytywnym procesie weryfikacji, otrzymasz od nas umowę licencji niewyłącznej, która sprawia, że wszystkie prawa autorskie zostają w Twoich rękach. Nie odbieramy ich, dzięki czemu wciąż możesz rozporządzać swoimi tekstami, jak tylko chcesz.
 4. Jeżeli już posiadasz gotowe egzemplarze książek, poprosimy Cię o przesłanie ich do nas, abyśmy mogli rozsyłać je klientom.
 5. Jeśli nie posiadasz książek, a jedynie gotowy tekst, pomożemy Ci w procesie wydawniczym - w grę wchodzi skład, nadanie numeru ISBN, druk książek, sprzedaż, dystrybucja i reklama.
 6. Nie świadczymy usługi korektorskiej. Zadbaj o to, żeby Twój tekst został zredagowany pod względem poprawności językowej, ponieważ będzie to wyznacznikiem przyjęcia przez nas tekstu do druku. Jeśli Twój tekst nie przeszedł korekty, poszukaj odpowiedniej osoby i zgłoś się do nas po tym procesie.
 7. Dajemy możliwość wsparcia finansowego przy druku książek, lecz przekłada się to na procent zysku dla autora.
 8. W przypadku decyzji o druku książki, zachęcamy do zrobienia rozeznania wśród czytelników, czy byliby oni chętni do zakupu. Pamiętaj, że druk to inwestycja! Lecz wiedz również, że zrobimy co w naszej mocy, by pomóc w całym procesie i sprzedaży.
 9. Podobnie jak w przypadku e-booków, rozliczamy się z autorem raz w miesiącu na podstawie raportów ze sklepu i przesyłamy wypłatę na podane konto bankowe.

Informacje, które są dla nas niezbędne przy publikacji e-booków/książek, to:

 • tytuł
 • Twoje imię i nazwisko
 • pseudonim, jeśli posiadasz taki, pod jakim chciałbyś publikować teksty
 • liczba stron każdego tekstu
 • gatunek (np. romans, obyczajowe, przygodowe itp.)
 • opis (jeśli nie wiesz, jak go skonstruować, zobacz na opisy dotychczas opublikowanych w sklepie powieści)
 • informacja, czy jest to część jakiejś serii, czy powieść jednotomowa
 • kategoria wiekowa (jeśli w tekście znajdują się szczegółowe opisy scen erotycznych, kategoria to 18+, jeśli znajduje się sporo wulgarnego słownictwa, oznacz tekst kategorią 16+)
 • cena, po której chciałbyś sprzedawać tekst
 • okładka
 • opcjonalnie, jeśli chcesz, napisz nam jakieś krótkie info o sobie, a zostanie ono dodane do opisu Twoich produktów

Wysyłając do nas pliki, poświadczasz, że masz do nich pełne prawa autorskie.

Oferujemy również możliwość tworzenia pakietów Twoich produktów, czy promocji. O każdej promocji decyduje autor!

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, a wciąż nie jesteś pewien, czy chcesz podjąć z nami współpracę, śmiało pytaj o wszystkie szczegóły!

Nasz adres to sklep@bucketbook.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl